Gam3Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koji vrag je pak to ?!

2 posters

Go down

Koji vrag je pak to ?! Empty Koji vrag je pak to ?!

Post by Križo 9/2/2010, 01:59

Neki put kad sam igrao igre kao crysis ili sad dirt 2 ili pogotovo assasins creed usred igre cijeli ekran je popizdio! Pojavili se neki izduženi izobličeni likovi šarenih izbora boja koji bi prekrili ekran kad bih igrao, iz čista mira, malo igre bi se i moglo vidjeti kroz tu šarenu mrežu ali kad se to dogodi jedino rješenje je restart kompa... Koji bi to vrag moto bit?
Križo
Križo
Administrator
Administrator

Broj postova : 454
Join date : 2008-10-05
Age : 28
Lokacija : Orgrimmar

http://krizowow.blogspot.com/

Back to top Go down

Koji vrag je pak to ?! Empty Re: Koji vrag je pak to ?!

Post by Dante 9/2/2010, 18:41

To ti je problemu grafičkoj kartici.
1. Koliko ti je stara grafa?
2. Jeli overclockirana, temperature u idleu i ful loadu, koji je hladnjak na njoj?
Ako je dosta stara moglo bi biti da je počela umirati, odnosno memorijski čipovi daju polako svoje te ti dolazi do pojave tzv. artifacta. Može biti i da se grafička pregrijava, ili je previše overclockirana. Probaj najprije prekontrolirati temperature dok igraš sa nekim programom, nakon toga zamjeni pastu na gpu-u, i očisti malo vent od grafe. Nakon toga odvrti furmark.
Ali pošto znam da već dugo imaš tu 8800 gt, ja mislim od samog izlaska, 90% bi moglo biti da ti grafička umire, a možda i ne. Ako imaš garanciju na nju, nosi ju onda u servis, ako nemaš onda probaj napraviti ono što sam ti rekao. Očisti, ako ni to ne pomogne onda ti ne gine kupnja nove grafe.
Dante
Dante
Moderator
Moderator

Broj postova : 137
Join date : 2009-08-19
Age : 33
Lokacija : Rijeka

Back to top Go down

Koji vrag je pak to ?! Empty Re: Koji vrag je pak to ?!

Post by Križo 9/2/2010, 20:10

Dante wrote:To ti je problemu grafičkoj kartici.
1. Koliko ti je stara grafa?
2. Jeli overclockirana, temperature u idleu i ful loadu, koji je hladnjak na njoj?
Ako je dosta stara moglo bi biti da je počela umirati, odnosno memorijski čipovi daju polako svoje te ti dolazi do pojave tzv. artifacta. Može biti i da se grafička pregrijava, ili je previše overclockirana. Probaj najprije prekontrolirati temperature dok igraš sa nekim programom, nakon toga zamjeni pastu na gpu-u, i očisti malo vent od grafe. Nakon toga odvrti furmark.
Ali pošto znam da već dugo imaš tu 8800 gt, ja mislim od samog izlaska, 90% bi moglo biti da ti grafička umire, a možda i ne. Ako imaš garanciju na nju, nosi ju onda u servis, ako nemaš onda probaj napraviti ono što sam ti rekao. Očisti, ako ni to ne pomogne onda ti ne gine kupnja nove grafe.

to sam i mislil....to mi se dogođalo i kad sam ju kupil, a ono jedanput u 2 mjeseca pa se nisam obaziral, a sad je malo češće....nije overclockana, extra edicija je,al nije overclockana...neznam kolko ju točno imam, probal budem nač i vidit dal ju mogu zamjenit ili tak neš =/ ajde fala dante!

EDIT : oh crap...stara je oko dvije godine...nemogu nać račun,al sam našo jamstvo i piše da traje 2 godine...ovo će bit gusto...da bar postoji još koji način da se taj problem rješit =/
Križo
Križo
Administrator
Administrator

Broj postova : 454
Join date : 2008-10-05
Age : 28
Lokacija : Orgrimmar

http://krizowow.blogspot.com/

Back to top Go down

Koji vrag je pak to ?! Empty Re: Koji vrag je pak to ?!

Post by Dante 9/2/2010, 23:46

Križo wrote:
Dante wrote:To ti je problemu grafičkoj kartici.
1. Koliko ti je stara grafa?
2. Jeli overclockirana, temperature u idleu i ful loadu, koji je hladnjak na njoj?
Ako je dosta stara moglo bi biti da je počela umirati, odnosno memorijski čipovi daju polako svoje te ti dolazi do pojave tzv. artifacta. Može biti i da se grafička pregrijava, ili je previše overclockirana. Probaj najprije prekontrolirati temperature dok igraš sa nekim programom, nakon toga zamjeni pastu na gpu-u, i očisti malo vent od grafe. Nakon toga odvrti furmark.
Ali pošto znam da već dugo imaš tu 8800 gt, ja mislim od samog izlaska, 90% bi moglo biti da ti grafička umire, a možda i ne. Ako imaš garanciju na nju, nosi ju onda u servis, ako nemaš onda probaj napraviti ono što sam ti rekao. Očisti, ako ni to ne pomogne onda ti ne gine kupnja nove grafe.

to sam i mislil....to mi se dogođalo i kad sam ju kupil, a ono jedanput u 2 mjeseca pa se nisam obaziral, a sad je malo češće....nije overclockana, extra edicija je,al nije overclockana...neznam kolko ju točno imam, probal budem nač i vidit dal ju mogu zamjenit ili tak neš =/ ajde fala dante!

EDIT : oh crap...stara je oko dvije godine...nemogu nać račun,al sam našo jamstvo i piše da traje 2 godine...ovo će bit gusto...da bar postoji još koji način da se taj problem rješit =/

Rekao sam ti, temeljito čišćenje njenog hladnjaka, mijenjanje paste na gpu-u, i nakon toga test. Ako i tada bude ista situacija, onda ćeš si morati kupiti novu grafu.
Dante
Dante
Moderator
Moderator

Broj postova : 137
Join date : 2009-08-19
Age : 33
Lokacija : Rijeka

Back to top Go down

Koji vrag je pak to ?! Empty Re: Koji vrag je pak to ?!

Post by Križo 10/2/2010, 00:40

još tražim eračun,ako ne nađem onda idem čistit i probat ću nekako mjerti kolko se zagrije kartica ako neće radit...al zanimljivo je to da mi se to ne događa u normalnom radu...nego samo u igrama...i to onim zahtjevnim kao dirt 2 i assasin's creed,pa i u overlordu 2 jednom, ali na primjer mi se nikada nije dogodilo u WoW-u ili za sad ni u the witcheru...neš čudno...na nekim igrama da a na nekim ne...ali najbrže mi se sruši tako zasigurno na assassin's creedu...to ondma kad započnem igru ni za 5 minuta =/
Križo
Križo
Administrator
Administrator

Broj postova : 454
Join date : 2008-10-05
Age : 28
Lokacija : Orgrimmar

http://krizowow.blogspot.com/

Back to top Go down

Koji vrag je pak to ?! Empty Re: Koji vrag je pak to ?!

Post by Dante 10/2/2010, 00:58

E onda bi moglo biti do zagrijavanja, jer ti se tada grafička optereti, podiže se temperatura. Kažem očisti i promijeni pastu, i preko riva tunera povećaj brzinu vrtnje ventilatora, te sa gpu-zom kontroliraj temperatura, ili odvrti furmark, benchmark mode, i vidi kolika ti je temp jezgre.
Dante
Dante
Moderator
Moderator

Broj postova : 137
Join date : 2009-08-19
Age : 33
Lokacija : Rijeka

Back to top Go down

Koji vrag je pak to ?! Empty Re: Koji vrag je pak to ?!

Post by Križo 10/2/2010, 17:36

Dante wrote:E onda bi moglo biti do zagrijavanja, jer ti se tada grafička optereti, podiže se temperatura. Kažem očisti i promijeni pastu, i preko riva tunera povećaj brzinu vrtnje ventilatora, te sa gpu-zom kontroliraj temperatura, ili odvrti furmark, benchmark mode, i vidi kolika ti je temp jezgre.


Evo...rastavio sam graričku i unutra su bili nabijeni slojevi prašine, SAD da nađem pastu pa ću onda provjerit kolko se grije i povećati brzinu ventilatora, btw našo
sam račun...do 18.1.2010. pfff!! Moram nač tu pastu =P
i usput da pitam ako niš nebude radilo...dal postoji ikakva šansa da je to zbog slabog napajanja...samo pitam za svak slučaj...
Križo
Križo
Administrator
Administrator

Broj postova : 454
Join date : 2008-10-05
Age : 28
Lokacija : Orgrimmar

http://krizowow.blogspot.com/

Back to top Go down

Koji vrag je pak to ?! Empty Re: Koji vrag je pak to ?!

Post by Dante 10/2/2010, 19:32

ne vjerujem, da je do napajanja problemi sa grafom i računalom općenito bi se javljali od samog početka, ali za svaki slučaj mi reci model napajanja. Možda imaš neko noname, pa je i to mogući uzrok problema.
Dante
Dante
Moderator
Moderator

Broj postova : 137
Join date : 2009-08-19
Age : 33
Lokacija : Rijeka

Back to top Go down

Koji vrag je pak to ?! Empty Re: Koji vrag je pak to ?!

Post by Križo 10/2/2010, 22:32

Dante wrote:ne vjerujem, da je do napajanja problemi sa grafom i računalom općenito bi se javljali od samog početka, ali za svaki slučaj mi reci model napajanja. Možda imaš neko noname, pa je i to mogući uzrok problema.

ma ne...ta sam samo usput pitao...imam corsair 450w....al mislim da mi stari sutra ide u ZG po pastu pa ću vidit kako će bit =)
Križo
Križo
Administrator
Administrator

Broj postova : 454
Join date : 2008-10-05
Age : 28
Lokacija : Orgrimmar

http://krizowow.blogspot.com/

Back to top Go down

Koji vrag je pak to ?! Empty Re: Koji vrag je pak to ?!

Post by Dante 11/2/2010, 00:09

čovječe, taj cors je u stanju povući dvije tvoje grafe, quad core, i još mnogo toga a da se i ne oznoji. Nemaš brige, to napajanje ti je dovoljno jako i za buduće konfiguracije.
Dante
Dante
Moderator
Moderator

Broj postova : 137
Join date : 2009-08-19
Age : 33
Lokacija : Rijeka

Back to top Go down

Koji vrag je pak to ?! Empty Re: Koji vrag je pak to ?!

Post by Križo 12/2/2010, 02:16

Evo, nabavio neku najmoderniju pastu xD namazo sve sredio i aide kvragu kak je kasno moram spavat jer škola ujutro xD sutra isprobavam, nadam se da će radit =)
Križo
Križo
Administrator
Administrator

Broj postova : 454
Join date : 2008-10-05
Age : 28
Lokacija : Orgrimmar

http://krizowow.blogspot.com/

Back to top Go down

Koji vrag je pak to ?! Empty Re: Koji vrag je pak to ?!

Post by Dante 12/2/2010, 02:28

ok, onda je sve u redu. Ako si očistio hladnjak, premazao pastom gpu. Onda si spreman za pokret, zavrti koji bench, nekoliko igara. Te ne zaboravi preko riva tunera malo povećati vrtnju ventilatora čisto radi boljeg hlađenja, pa mi ja vi rezultate.
Dante
Dante
Moderator
Moderator

Broj postova : 137
Join date : 2009-08-19
Age : 33
Lokacija : Rijeka

Back to top Go down

Koji vrag je pak to ?! Empty Re: Koji vrag je pak to ?!

Post by Križo 12/2/2010, 17:39

Dante wrote:ok, onda je sve u redu. Ako si očistio hladnjak, premazao pastom gpu. Onda si spreman za pokret, zavrti koji bench, nekoliko igara. Te ne zaboravi preko riva tunera malo povećati vrtnju ventilatora čisto radi boljeg hlađenja, pa mi ja vi rezultate.

još jedno sitno pitanje...kolko to malo? Smile

EDIT : i kak? xD
Križo
Križo
Administrator
Administrator

Broj postova : 454
Join date : 2008-10-05
Age : 28
Lokacija : Orgrimmar

http://krizowow.blogspot.com/

Back to top Go down

Koji vrag je pak to ?! Empty Re: Koji vrag je pak to ?!

Post by Dante 12/2/2010, 17:51

skini si riva tuner, instaliraj ga. Nakon toga nađi low level editing, ili overclocking, ne sjećam se točno. Uglavnom tamo imaš low level fan, staviš na manual. I onda si slider podešavaš na onoliko koliko ti treba, te nakon toga apply i ok. I ne zaboravi, kada si podesiš na koliko ti treba, ne zaboravi staviti da ti te opcije budu i kad se računalo pali da ne moraš svaki put to stavljati. Imaš tu opciju odmah tamo ispod.
Pod to malo mislim na onoliko koliko ti je buka podnošljiva, ako imaš single slot hladnjak dovoljno bi ti bilo i 50-60%, ako želiš da ti se dovoljno hladi i da je koliko toliko buka podnošljiva. U slučaju da je dual slot hladnjak i 70-80% je podnošljivo pošto će i tada bit nečujan. Eksperimentiraj, ako ti buka ne smeta, onda ga stavi i na 100% ali samo u igrama, kad a završiš sa igrom stavi ga na niže, u slučaju da ti buka smeta drži ga na 50-60% i bit će sve u redu. Sretno, i javi mi rezultate.
Dante
Dante
Moderator
Moderator

Broj postova : 137
Join date : 2009-08-19
Age : 33
Lokacija : Rijeka

Back to top Go down

Koji vrag je pak to ?! Empty Re: Koji vrag je pak to ?!

Post by Križo 12/2/2010, 18:51

ok, jesam, al probao ja igrat i prije nego sam ventilator narikto...i omg igro sam dirt 2 sat vremena bez ikakvih sranje...čak mi je i skidanje bilo uklčjučeno ali nije smetalo...sve je super radilo...sutra kad ću imat vremena napokon ću instalirat assassin's creed ili mirror's edge (e da ni on nije radio) pa će to bit finalna provjera =)
Križo
Križo
Administrator
Administrator

Broj postova : 454
Join date : 2008-10-05
Age : 28
Lokacija : Orgrimmar

http://krizowow.blogspot.com/

Back to top Go down

Koji vrag je pak to ?! Empty Re: Koji vrag je pak to ?!

Post by Dante 13/2/2010, 00:42

ok, drago mi je da je pomoglo. Sretno sa igranjem, pa javi ako bude još kakvih problema.
E da, zaboravio sam što se tiče mirrors edgea, on je dosta problematičan na nekin nvidiinim grafama, prije same igre moraš instalirati patch 1,3 ak ose dobro sjećam, i nvidia physics najnoviji driver, jer se zna igra zablokati.
Dante
Dante
Moderator
Moderator

Broj postova : 137
Join date : 2009-08-19
Age : 33
Lokacija : Rijeka

Back to top Go down

Koji vrag je pak to ?! Empty Re: Koji vrag je pak to ?!

Post by Križo 14/2/2010, 02:00

pa igrao sam Assassin's Creed jedno pola sata...i...SVE JE BILO OK!!!
od sat u normalnom radu koristim ventilator na 60%, a u igrama na 100%, hvala na pomoću Dante!!
Križo
Križo
Administrator
Administrator

Broj postova : 454
Join date : 2008-10-05
Age : 28
Lokacija : Orgrimmar

http://krizowow.blogspot.com/

Back to top Go down

Koji vrag je pak to ?! Empty Re: Koji vrag je pak to ?!

Post by Dante 14/2/2010, 02:19

Ok, nemaš frke, drago mi je da si riješio problem. Izgleda da je bilo ipak do hlađenja, a i čistoće ventilatora, ubuduće pripazi malo na to.
Dante
Dante
Moderator
Moderator

Broj postova : 137
Join date : 2009-08-19
Age : 33
Lokacija : Rijeka

Back to top Go down

Koji vrag je pak to ?! Empty Re: Koji vrag je pak to ?!

Post by Križo 14/2/2010, 02:22

Dante wrote:Ok, nemaš frke, drago mi je da si riješio problem. Izgleda da je bilo ipak do hlađenja, a i čistoće ventilatora, ubuduće pripazi malo na to.

da, uopče nisam pazio na tome, nije bio čišćen 2 godine...mora ne radit xD
Križo
Križo
Administrator
Administrator

Broj postova : 454
Join date : 2008-10-05
Age : 28
Lokacija : Orgrimmar

http://krizowow.blogspot.com/

Back to top Go down

Koji vrag je pak to ?! Empty Re: Koji vrag je pak to ?!

Post by Dante 14/2/2010, 02:26

Križo wrote:
Dante wrote:Ok, nemaš frke, drago mi je da si riješio problem. Izgleda da je bilo ipak do hlađenja, a i čistoće ventilatora, ubuduće pripazi malo na to.

da, uopče nisam pazio na tome, nije bio čišćen 2 godine...mora ne radit xD

zato ti i kažem da ubuduće paziš, pošto ti pregrijavanje, koje je uzrokovano najčešće prašinom može skratiti životni vijek komponenti, ili ih oštetiti.
Dante
Dante
Moderator
Moderator

Broj postova : 137
Join date : 2009-08-19
Age : 33
Lokacija : Rijeka

Back to top Go down

Koji vrag je pak to ?! Empty Re: Koji vrag je pak to ?!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum